Dönüşüm pdf kitap indir

Temmuz 30, 2016

1

 

Kitap hakkında tanıtıcı bilgi

Franz Kafka’nın 1915’te yayımlanan Dönüşüm adlı öyküsü, yazarın, anlatım sanatının doruğuna ulaştığı bir eseridir. Küçük burjuva çevrelerindeki yozlaşmış aile ilişkilerini en ince ayrıntılarına kadar irdeleyen bu uzun öykü, aynı zamanda toplumun dayattığı, işlevini çoktan yitirmiş kalıplara bilinç düzeyinde başkaldıran bireyin tragedyasını çarpıcı bir biçimde dile getirir.

Kitabın Değişim olarak bilinen adının gerçekte Dönüşüm olduğu, ifadesini Ahmet Cemal’in açıklamasında bulur: “Gregor Samsa’nın bir sabah kendini yatağında bir böcek olarak bulması, salt bir değişim değil fakat ‘başkalaşım’dır O, insanlığını koruyarak bazı değişiklikler geçirmemiştir; artık farklı bir canlı türü olmuştur.”

Bu açıklama, Kafka’nın eserini tanımlarken kullandığı ifadeyle de örtüşür: “Herkes, beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor. Şimdi hayvanlarla ilgili bunca şey yazılmasının nedeni de bu. Özgür ve doğal bir yaşama duyulan özlemin ifadesi. Oysa insanlar için doğal yaşam, insanca yaşamdır. Ama bunu anlamıyorlar. Anlamak istemiyorlar. İnsan gibi yaşamak çok güç, o nedenle hiç olmazsa kurgusal düzeyde bundan kurtulma isteği var… Hayvana geri dönülüyor. Böylesi, insanca yaşamaktan çok daha kolay.”

 

Yazar: Franz Kafka

Sayfa Sayısı: 104

 

KİTAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

4 Yorum

 • Can Avar Kasım 14, 2016, 4:39 pm

  Teşekkür ederim

 • Okan İyiden Ocak 15, 2017, 11:15 am

  Kitaplar ücretlimi

  • admin Ocak 15, 2017, 6:56 pm

   Sitede ki tüm kitaplar ücretsizdir. Para ödemeden indirebilir okuyabilirsiniz.

 • Ceylin Mart 24, 2017, 2:17 pm

  Ya sen en iyi adminsin kesinlikle kaç zamandır kitap okuyamiyordum açtim baktım uzun süredir okumak istediğim dönüşüm sitende hemde can yayınlarının . Bu arada haklıymişsin admin sen mezun ol kurtul artık herşey istediğin gibi olur umarım. Çok teşekkür ederim emeğine sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erotik filmler