George Orwell – 1984 PDF KİTAP İNDİR

Mart 4, 2015
Kitap yazarın geleceği yönelik olarak olmasından korktuğu düzeni konu alan bir senaryo üzerine kurulu gerçekçi bir dünya. Yalnız bu senaryo bana o kadar da yabancı gelmedi. Kitapta proleterler (alt sınıf işçi sınıfı) olarak tanımlanan kesimin tepkileri kitabı okuduğunuzda size de oldukça tanıdık gelecektir. Ayriyeten düşüncenin en büyük suçlardan biri olması. Çocukların çocuk yaşta beyinlerine gerektiğinde ailelerini silip atmaları gerektiği kazınması. Mükemmel bir parti yönetiminin insanları insani duygulardan arındırarak  kurulacak bir düzen ile var olabileceğini. Geçmişi değiştirebilmenin kolaylığı ki bu belki  direk böyle denildiğinde ütopik olarak anlaşılabiliyor fakat kitabı okuduğunuzda biraz empati yaparak aslında bunun şuanda yapılan sürekli gündem değiştirmeyle kardeş olduğunu görebiliyorsunuz. Kitap kesinlikle tavsiye edebileceğim insanın insani, hayvani duygularını konu alan yeri geldiğinde bencilliğini anlatan bir kitap. İyi okumalar.

Parti’nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (…) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.

George Orwell’in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır. 


KİTAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

George Orwell – 1984 PDF KİTAP İNDİR, George Orwell – 1984 E-BOOK İNDİR, George Orwell – 1984 E-KİTAP İNDİR

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erotik filmler