İskender pala OD e-book indir/iskender pala od kitap indir

Mayıs 5, 2012
Roman Yunus Emre’nin hayatını ve yaşadığı dönemi anlatıyor. Yaşadığı dönemi gerek savaşlarıyla, gerek yaşam zorluklarıyla, İnsanların başına hayal bile edemeyeceğimiz zorbalıkların, dertlerin gelmesiyle işleniyor. Tabi ki hep kötü yanlarını değil insanlığın güzellikleri ve göz yaşartan bir aşk da roman satırlarına serpiştirilmiş durumda. Anlatım biçimi olarak İskender Pala baş kahramanları kendi ağzından konuşturmuş. Buda alışık olmadığımız bir anlatım biçimi olmakla beraber, kahramanların düşünceleri, kahramanların gözünden insanların psikolojilerini görmek keyif verici bir hal alıyor. Arada kahramanla birlikte onun düşüncelerine göre yorumlar yapıyorsunuz, onunla konuşuyorsunuz. Kendinizi romanı okurken tekke ve zaviyelerin zamanına gidiyor, manevi ve maddi hayatı sorgularken buluyorsunuz. Bana göre kesinlikle okunması gereken bir kitap.. Bu arada OD un anlamı da bir hayli büyüleyici….
Her yazdığı romanla yüz binlerin kalbini feth eden İskender Pala yeni romanı ‘OD’ ile yeniden okurlarını selamlıyor. Od bir Yunus Emre romanı. Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD’un ana kahramanı. İskender Pala’nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre’nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor. Romanın her sayfasında Yunus’un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.


Biliyorum,”Biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun,” demişti… Yine Biliyorum, “Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun.” Demişti… Ve Sevgili’ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile, Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum… Şimdilerde ona kimisi Âşık Yunus, Miskin Yunus… Derviş Yunus…Varsın onu da desinler. Ve Türk yurtlarında, onu en çok “Bizim Yunus” diye çağırırlar.

Biliyorum… 

 

Altarnatif indirme linki

İskender pala od indir,İskender pala kitap indir,iskender pala od e-book indir,od indir,od e-book indir,od kitap indir,iskender pala od dowload,iskender pala od kitap indir

10 Yorum

 • reşit kışlal Haziran 25, 2012, 7:25 am

  Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

 • özlem karapınar Haziran 27, 2012, 11:02 am

  http://www.kitapsohbetcisi.com/2012/06/od-uzerine.html

  Bu kitaptan bende kalanlar.Çok severek yorumladım.Okuduktan göz atabilirsiniz.

 • justbeenpaid/akıllı yatırım Eylül 26, 2012, 7:31 am

  Bu kitap indirilemiyor, link çıkmıyor.Reklamı geç deyince en son http://tik.tl/ sayfası çıkıyor orada da link falan yok???!!!

 • EYÜP ENSAR TELKEŞ Kasım 17, 2012, 12:35 pm

  yaw admin kardeş bu kitabın e book haline aşırı ihtiyacım var ne olur en kısa zamanda linki düzelteblirmisin ?

 • Anonymous Şubat 22, 2013, 6:00 pm

  Link reklama yönlendiriyor admin düzeltir misin ??

  • admin Haziran 2, 2016, 8:45 am

   Düzeltildi

 • Meryem Haziran 1, 2016, 10:14 pm

  Bu kitabı çok istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

  • admin Haziran 2, 2016, 8:45 am

   İndirme linkini düzenledim şuan sorunsuz kitabı indirip okuyabilirsiniz. İyi okumalar.

 • Bilgitap Şubat 26, 2017, 12:20 pm

  Güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim…

  • herzaman Mart 1, 2017, 8:32 pm

   Bende teşekkür ederim gene bekleriz gene 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erotik filmler