Kürk Mantolu Madonna sabahattin ali e-book-kitap indir

Temmuz 28, 2012
Kitabı siteye 2012 yılında ekledim aradan tam 3 yıl geçmiş. Fakat daha yeni okuma imkanım oldu. Kitap üslup bakımından kesinlikle edebi bir roman. Betimlemeler ayarında ve kahramanların düşünce yapılarının anlatımı bir hayli güzel. Kitabımızda ki kahraman bazen beni sinir krizlerine soktu. Çünkü biraz ezik ve kendini kullandıran biri ki vurgu için yeniden tekrarlıyorum bu gerçekten benim sinirlerimi bozdu. Pek bir iş beceremeyen takıntılı bir aşığın başından geçen olaylar, bir ömrün boşa harcanması, boş yere beslenen kin ve insanlardan duyulan nefret, YALNIZLIK temalarının etrafında  dönen bir solukta okunabilecek bir roman.
Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum Kürk Mantolu Madonna’yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz.apıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

 

Bir “aşk hikayesi”dir Kürk Mantolu Madonna. Tutkulu, ama temiz; yaşama bağlayıcı, ama ölüme yazgılı; umut dolu, ama umutsuz bir aşk öyküsü. Sabahattin Ali’nin başarısı da burada: Bir duygu gelişimini, bir ilişkiyi görünürde yalın, özünde ise karşıt uçlara gidip gelen, yükselip alçalan bir gerilimi duyurarak anlatmasında. Üstelik olayın akışıyla değil, olayı yaşayan kişilerin iç dünyası yansıtılarak sağlanan bir gerilim bu. Çünkü yazarın amacı, kurduğu aşk öyküsü çevresinde insanı anlatmak, onun dışa çok az, belki de hiç yansımayan iç zenginliğini sergilemek. Giderek her insanın dış görünüşünün basitliğine, sıradanlığına karşın bu görünüşüyle çelişen, karmaşık bir kişiliği olabileceği gerçeğini vurgulamak. Kısacası anlatılan aşk öyküsü, Sabahattin Ali için çizdiği Raid Efendi ve Maria Puder tiplerinin iç gerçeklerini yansıtmada bir araç.

Evet arkadaslar şimdide karşınıza sabahattin ali ile çıktık önemli bir yazarımız olduğundan yavaştan yavaştan kitaplarını paylaşmaya başlıcam herkeze iyi okumalar

İndirmek için aşağıdaki linki kullanın

KİTAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

3 Yorum

  • Anonymous Aralık 3, 2012, 3:58 pm

    gğzellllllll

  • Anonymous Nisan 20, 2013, 8:57 pm

    Guzell

  • Anonymous Haziran 10, 2013, 3:41 pm

    (f) (o) muhtesem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erotik filmler