Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu (4×4 lük iletişim)

Nisan 22, 2015

Kitabı biraz okuma fırsatım oldu. İnsanların dört ayrı baskın kişilikte olduğunu. Ve bu kişiliklerin insanlar arasında oranının eşit olarak paylaşıldığını söyleyen bir kitap. Daha sonra ilk başta bir test ile sizin hangi sınıfa ait olduğunuzu öğretiyor. Daha sonrada diğer sınıfların özelliklerini anlatıp sizlere onları anlamak, onlarla iyi geçinmek için yapabileceklerinizi anlatıyor. Ben sadece kendi sınıfımın özelliğini merak edip okudum biraz değil baya baya beni tanımlıyordu. Hatta kitabı ilk başta sadece kendi karakterimin özelliklerini öğrenmek için indirip kendi karakterimi okuduktan sonra kitabı kapatmak bile beni doğru sınıfa koyuyordu. Bence Okunası bir kitap

1
Kitap arka kapak bilgisi
Farklı Karakterler olarak hepimizin hayatında “mutluluk” büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla “iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize” bağlıdır. Arkadaşlar eşler, siyasiler veya bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler, kişilerin karakterlerinin farklı olmasından kaynaklanır.

Türkiyede en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın bu eserinde kişileri;
·Sarı Karakterliler
·Kırmızı Karakterliler
· Mavi Karakterliler
· Yeşil Karakterliler olarak gruplandırıyor,

Her bir renkteki karakterlerin temel özelliklerini, renklerin baskın özelliklerini, diğer renklerle karışımlarını, üstün yönlerini tek tek ele alıyor. Bu renkteki karakterlerin birbirleriyle olan iletişimlerinde dikkat edeceği temel noktalara değiniyor. İletişimin etkili olması için her bir renge hayati önerilerde bulunuyor.

Türk siyasi hayatına damgasını vuran siyasilerden, medya dünyasının renkli simalarından, seminerlerinden ve birebir danışmanlık yaptığı kişilerin hayatından ilginç yaşanmış örneklerle ele aldığı konular 7den 77ye herkesin hayatında yeni değişimlere kapı aralayacak..Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları aleyhimize değil, lehimize çevirmek hepimizin elinde…

2 Yorum

  • nazile Nisan 25, 2015, 1:57 pm

    Merhabalar, harika bir site yapmışsınız; gerçekten çok çok teşekkür ederim kendi adıma. Fakat bu kitap yerine Gözyaşı iniyor.

    • admin Nisan 25, 2015, 8:33 pm

      Kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş. Uyardığınız için teşekkür ederim. Link yenilendi iyi okumalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erotik filmler